Husk deltagelse i Kyllingefestival i Vinderup den 10. august 10 – 14

Som man også kan se på klubbens Facebook hjemmeside(https://www.facebook.com/groups/vestjysknimbusklub.dk/)  er vi inviteret til Årets kyllingefestival 2019 i Vinderup i tidsrummet 10.00. – 14.00. Vi vil derfor opfordre de af vore medlemmer der har tid og mulighed til det at rette henvendelse til enten Jørgen Gyberg eller Thorbjørn Strunk, så vi lige kan få et overblik til os selv, og arangørerne om hvor mange Nimbusser vi kommer. – Skulle vores naboklub – eks. i Himmerland have interesse i også at deltage med nogle busser, skal de være velkomne wink.

Arrangørerne har givet tilsagn om kaffe og frokost til de fremmødte Nimbusfolk!!

Download programmet for Kyllingefestivalen her:Program kyllingfestival 2019

 

 

 

Bedste hilsen, og godt fremmøde

Bestyrelsen Vestjydsk Nimbusklub. 

This entry was posted in generelt. Bookmark the permalink.

Comments are closed.